Súdánský tabák saut mě složil

Na večer jsem se u televize v hotelu dal do řeči s jedním súdánským klučinou. Mluvil jenom arabsky ale nějak jsme si díky řeči těla rozuměli. Začal klasický výslech co jsem zač. Vzal jsem to netradičně a dělal si z něho a jeho kamarádů srandu. Vydával jsem se za člena islámského státu původem z Pákistánu. Vzali to s humorem.

Pozvali mě k sobě do pokoje a kecali jsme dále. Na počítači jsem jim ukázal svá videa a fotky. Nabídli mi, ať vyzkouším tabák saut. Jeden z klučinů udělal malou kuličku a ukázal mi, ať si ji dám pod horní ret do úst. Tabák nevoní nic moc. V ústech měl ostrou mátovou příchuť.


Prvních pár minut se tabák vstřebával skrze ústa. Po zhruba 10 minutách se všechno rozjelo. Začala se mi točit hlava jako na kolotoči. Rotující kolotoče nesnáším, protože mi je z nich vždycky špatně. Pocit točení se stupňoval a mi bylo více a více špatně.

Začal jsem se motat jako po alkoholu. Nevydržel jsem už sedět. Musel jsem si lehnout. Bylo mi hůře, než kdybych přebral z alkoholu. Ležel jsem na posteli a byl úplně bezmocný. Připadal jsem si jako kdyby mě někdo chtěl nějakou látkou uspat a pak okrást.

Když mě kluci viděli, jak jsem úplně hotový, tak si mě natáčeli a řekli mi ať všechen tabák vyplivnu. To jsem taky udělal. Přesto se vstřebalo více než dost. Chtělo se mi spát. Zatímco jsem spal, tak se kluci podívali na pár filmů o Indiana Jones, které jsem měl v počítači. Probudil jsem se na ránem, když kluci odcházeli na autobus do Chartúmu, takže se mi ani nepodařilo získat video, jak jsem byl úplně hotový.


Vyzkoušet se má všechno. Na mé cestě jsem všemu otevřený a tak zkouším ledacos. Saut tabák je v Súdánu legální a prodává se na každém rohu za pár kaček. Súdánci si kuličku z něj dávají do úst každou hodinu a tak jsem se domníval, že to bude nějaká chuťovka. Opak však byl pravdou. Účinky z prvního užití pro mě byly drtivé.

Kluci mi potvrdili, že to tak někdo občas poprvé má. Na cestách jsem už vyzkoušel mnoho různých drog. Súdánský tabák mi však dobré vzpomínky nezanechá jednoduše proto, že se mi po něm točila hlava, což totálně nesnáším. Nevím, jestli ho ještě někdy vyzkouším, protože jenom když si k němu znovu přičuchnu, tak je mi z něj blbě.