Filmy

Oáza Siwa – Berberská kultura

První snímek byl vyrobený v roce 2016. Je o Oáze Síwa v Egyptě, kde jsem pobýval 5 týdnů. Dozvíte se jak o turistických místech tak o obyvatelích a jejich jídle, domech, svatbě a jednoduše berberské kultuře. Dokument získal hlavní cenu na filmovém festivalu Tour Film v Karlových Varech.

Stopem do Albánie za plážovým snem

Snímek z roku 2017 obržel cenu poroty na filmovém festivalu Rajbas v roce 2018. Dva šašci Pavel Adventurer a Pítr Bifitr vyráží do Albánie bez auta, bez mapy, bez stanu a téměř bez peněz. Za to si zabalí kuráž, otevřené srdce a sen. Sen za svobodou, sluníčkem, mořem, zeleným štěstím a kamarády. Poznaní, které se jim dostává se dá těžko vyčíslit penězi. Cesta jim však připravuje překážky, které by si ani ve snu nepředstavili. Nezbývá jim nic jiného než jim čelit. Jejich životy a přátelství často visí a vlásku. Díky tomu, že zatínají zuby, rozpouští ego a jsou pokornější, zůstávají celý.

Můj život Vikinga v zemi ledu a ohně

Toto je můj první celo-dronový film o mém životě v islandském městě Borgarnes. Měl jsem tu čest tady 4 měsíce žít a pracovat. Doufám, že si můj film užijete, tak jako já jsem si užil můj pobyt. Snímek byl vytvořen v roce 2019.

Na cestě Evropou bez peněz (Stopem do Afriky)

Snímek vytvořený v roce 2020. Na konci léta 2014 jsem to v práci zapích, přítelkyni už jsem nezapích a vyrazil jsem na cestu kolem světa stopem. V prvních dvou měsících jsem procestoval Evropu, projel 12 zemí a přijel na Blízký východ. Cestu mi proťalo mnoho výzev na překonání a cestovat bez peněz byla jen jedna z nich. Přidej se k mému cestovnímu dobrodružství napříč starým kontinentem.

Nejpsychedeličtější droga (Bufo Alvarius)

V březnu roku 2018 mě kamarádka Zuzka oslovila s Bufo Alvarius ceremonií. Jednálo se o kouření sekretu extrahovaného ze žáby kolorádské žijící v sonorské poušti v Mexiku. Údajně nejsilnější psychedelikum na světě. Moje dobrodružná povaha řekla ano a šel jsem do toho. Byl to věru velmi silný zážitek, jaký jsem, kdy měl. Jak to všechno dopadlo zjistíte v netradičním dokumentu vytvořeném v roce 2020.