Sinaj je ráj

DSC_0009
Celou noc jsem psal příspěvek na blog a když jsem šel nad ránem totálně unavený spát, tak jsem uviděl perfektní fotku. Přemohl jsem se, vytáhl moje nové zrcadlo a zmáčknul to……Východ slunce nad Rudým mořem heart emoticon ( Hamdulillah = pán Bůh zaplať).

DSC_0010_IMG_1148
V podvečer jsem si šel koupit něco na jídlo. Začal jsem být velmi zvědavý a došel až do centra Dahabu. Procházel jsem bazarem a najednou jsem stál před nejúžasnějším obchodem, který jsem kdy v životě viděl. Vešel jsem dovnitř, hrála kouzelná hudba a já byl totálně očarován…..Procházka bazarem.

DSC_0011_IMG_1156
Běhá nám tady po dvoře roztomilý ratlík.

DSC_0028
Po proflámované noci s klukama u srkání čaje, zobání datlí a kouření hašiše jsem spal celý den a probudil se těsně před západem slunce. Když jsem uviděl sluneční paprsky, lámající se nad úžasnými sinajskými horami, umíral jsem blahem…Loučení se sluncem.

DSC_0035
Byl podvečer. Kamarád Olivier mě přijel vyzvednout na hostel beduínským taxíkem. Sedl si dopředu a já s krosnou naskočil na korbu. Noční projiždka teplým Dahabem byla úžasná. Zašli jsme na beduínskou večeři a šli spát. Ráno jsme vyrazili na trh. Nakoupili jsme zeleninu a tropické ovoce. Po navrátu domů mi Olivier ukázal, jak nakrájet mango a já se směle pustil do snídaně…..Egyptská snídaně.

DSC_0036_IMG_1224
Po západu slunce jsem došel na pláž chytnout internet. Nahrával jsem nový vlog a pak jsem se podíval na moře a uviděl příběh. Příběh beduína s se svým synem a přítelem…..Úplněk nad mořem.

DSC_0038
Olivier má pronajatý překrásný apartmán a já mám pro sebe ten nejlepší gauč, na kterém jsem kdy spal. Fakt je pohodlný a na zakrytí mám úžasnou huňatou deku. Asi už tady zůstanu navždy….Dahab couchsurfing.

DCIM102GOPRO
Dneska po snídani jsem se šel poprvé potápět. Hned jak jsem se ponořil, byl jsem totálně okouzlen. Natáčení kouzelně překrásných rybiček mě úplně vzalo.

DSC_0067
Vyrazil jsem vyfotit západ slunce. Narazil jsem však nejen na to. Na břehu byly 4 asijské dívky. A ano, byly překrásné. Ochotně mi zapózovaly. Řekl jsem jim koničiva a oni mi pověděly, že jsou z Koreje a tak mě slečna napravo, která se mi líbila nejvíce, naučila poděkovat korejsky…..Gumao.

DSC_0081
Během západu slunce jsem dělal GoPrem časosběr a jeden Egyptaň si nevšiml a skopnul mi ho do vody. Tak jsem zvědavý, jestli to ještě rozchodím. Šel jsem se uklidnit procházkou po pobřeží a tyto arabské lampióny dodaly mé duši zase harmonii….Arabské lampióny.

DSC_0070
Západ slunce nad Dahabským zálivem.

DSC_0086
Po západu slunce při procházce po nábřeží jsem se zatoulal do jedno z obchodů. Obchodník Ali mě narozdíl od všech ostatních nenaháněl a dal mi prostor si zboží prohlédnout. Jeho dva synové se biflovali angličtinu, až u toho jeden z nich chudák usnul…Arabský obchod.

DSC_0087_IMG_1237
Když jsem se vracel z procházky, poprvé mě zaujala ulice, na které teď bydlím. Vytáhl jsem foťak, zamířil a čekal. Zrovna procházely bosé děti a přijíždělo auto. Vycítil jsem ten správný moment a cvak…Dahabská ulice.

DSC_0088_IMG_1238
Stalo se, co jsem si přál. Potkal jsem zase holky z Koreje. Ještě, že je Dahab takový malý. Ukázal jsem jim mou fotku, kterou jsem jim udělal včera a byly z ní totálně hotové. Udělaly asi tak 15-tisekundový wow. Řekl jsem jim, že mám více takových fotek na fb. A jakmile mě našly, tak přisly na to, že jsem slavný, takže byly nadšené ještě více a nenásledovalo nic jiného, než selfíčko se slavným Pavlem. Život je boží :)