Bio

Pavel Adventurer Klega

Vlastním jménem se jmenuji Pavel Klega a jsem cestovatel, filmař a youtuber. Studium Informatiky jsem zakončil s dvojitým bakalářským diplomem. Ovládám 5 světových jazyků jmenovitě anglicky, španělsky, francouzsky, rusky a arabsky. Jsem pohybově nadaný a na přednáškách mimo jiné předvádím tance z různých koutů světa.

Ve 28 letech mně přestala naplňovat jak 3 letá kariéra byznys analytika tak vztah s přítelkyní. Nevěděl jsem tehdy jak se uplatnit dál a tak jsem vybral všechny úspory ze slamníku a vyrazil si splnit svůj sen – objet svět stopem.

Na své pouti z Česka jsem nakonec dojel Stopem do Afriky po 2,5 letech, navštívil 23 zemí, stopl 290 zemí a urazil 22 596 kilometrů. Po cestě jsem klepal na dveře mnoha domů, stal se přes noc slavný v Kosovu, byl na turecké svatbě, měl běloruskou přítelkyni, zkusil stopnout letadlo, přešel hranici nelegálně, překročil íránské vízum, byl ve vězení v Kuvajtu, přijel do Egypta bez pasu, projel Súdán bez peněz či bydlel měsíc s etiopskou rodinou.

Miluji cestování a poznávání světa, lidí a jejich kultur. Své zážitky dokumentuji videem, fotografiemi či slovem. Své videografické umění rovněž nabízím mým klientům pro podporu jejich podnikatelských aktivit.  Za své filmy jsem již obdržel několik ocenění. Mám svůj vlastní youtube kánal s více než 10 000 odběrateli.