Bio

Pavel Adventurer Klega

Vlastním jménem se jmenuji Pavel Klega a jsem cestovatel, filmař a youtuber. Studium Informatiky jsem zakončil s dvojitým bakalářským diplomem. Ovládám 5 světových jazyků jmenovitě anglicky, španělsky, francouzsky, rusky a arabsky. Jsem pohybově nadaný a na přednáškách mimo jiné předvádím tance z různých koutů světa.

Ve 28 letech mně přestala naplňovat jak 3 letá kariéra byznys analytika tak vztah s přítelkyní. Nevěděl jsem tehdy jak se uplatnit dál a tak jsem vybral všechny úspory ze slamníku a vyrazil si splnit svůj sen – objet svět stopem.

Na své pouti z Česka jsem nakonec dojel Stopem do Afriky po 2,5 letech, navštívil 23 zemí, stopl 290 zemí a urazil 22 596 kilometrů. Po cestě jsem klepal na dveře mnoha domů, stal se přes noc slavný v Kosovu, byl na turecké svatbě, měl běloruskou přítelkyni, zkusil stopnout letadlo, přešel hranici nelegálně, překročil íránské vízum, byl ve vězení v Kuvajtu, přijel do Egypta bez pasu, projel Súdán bez peněz či bydlel měsíc s etiopskou rodinou.

Miluji cestování a poznávání světa, lidí a jejich kultur. Své zážitky dokumentuji videem, fotografiemi či slovem. Za své filmy jsem již obdržel několik ocenění. Mám svůj vlastní youtube kánal s více než 10 000 odběrateli.